1960

ADOLPHE WEBER, WEBER ŞİRKETİNİ KURDU

İnşaat mühendisi ve kimya âşığı olan Adolphe WEBER, Fransız-Alman kömür sahalarının merkezinde WEBER şirketini kurdu. Şirket Felsefesini simgeleyen ve Logosunda bulunan kaplumbağa: Tedbir ve Güvenlik, Yavaş Ama Emin Adımlar, Huzur ve Uzun Ömür.

1967

İLK PATENT

İlk patent. Anahtar sözcük: Yenilik. Güçlü Ar-Ge programımız sayesinde, WEBER yer altı uygulamaları için çok çeşitli kimyasallar ve yanmaz köpükler geliştirdi.

1976

ATEŞE DAYANIKLI KÖPÜKLERDE DÜNYA LİDERİ VE REFERANS NOKTASI

WEBER, dayanımdan ödün vermeden hızlı ve yüksek genleşme özelliği sunan patentli MARIFLEX Köpük ile ateşe dayanıklı köpük üretiminde dünya lideri ve referans noktası konumuna geldi.

1990

DÜNYA PRÖMİYERİ

Dünya Prömiyeri. Fransız Marienau kömür madeninde, MARIFLEX Köpük enjeksiyonuyla bir maden yangını başarıyla yüzeyden izole edildi. WEBER bir maden yangınlarıyla mücadele departmanı oluşturdu.

1993

FRANK WEBER, WEBER GRUBUNUN YÖNETİMİNİ DEVRALDI

Frank WEBER, WEBER’in zemin kontrolü teknolojilerini diğer ülkelerin madencilik sektörlerine tanıtma misyonuyla babasının görevini üstlendi ve WEBER Grubunun yönetimini devraldı.

2000

YENİ BİR GROUT VE KÖPÜK JENERASYONU PİYASAYA SÜRÜLDÜ

Yeni bir enjeksiyon (FENOFLEX) ve köpük (ROCSIL KÖPÜK) jenerasyonu piyasaya sürüldü. Uygulama sırası ve sonrası güvenliği geliştirildi.

2007

YENİ GRUP CEO’SU MICHEL GOTHIER

Uluslararası işlerin yönetimi ve geliştirilmesi için yeni Grup CEO’su görevine Michel GOTHIER getirildi.

2018

YENİ GRUP CEO’SU FRANK WEBE

Michel GOTHIER emekli olduktan sonra, WEBER MINING’in deneyimli Ekibinin ve özel Dağıtımcılarının desteğiyle Frank WEBER uluslararası geliştirme faaliyetlerini üstlendi.

Günümüzde Weber global bir aile şirketi olmayı sürdürmektedir, yer altı madenciliği endüstrilerine yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünleri özel hizmetlerle birlikte sunmaya odaklanmakta ve her zaman bir taahhüde bağlı kalmaktadır: tam müşteri memnuniyeti./p>

GEÇMİŞ