Şu operasyonlara yönelik çok çeşitli groutlar sunuyoruz:

  • Kömür arını ve galeri sağlamlaştırması
  • Tavan desteği
  • Kaya saplama
  • Su gelirinin engellenmesi

Reçinelerimizin uygunluk gösterdiği gereksinimlerden bazıları şunlardır:

  • Jeolojik koşullar
  • Bekleme sürelerinin (lead time) düşmesi
  • Maliyetleri azaltma
  • Sağlık ve güvenlik düzenlemeleri

 

ÜRÜN GRUBU

MARITHAN® poliüretan reçineler

Marithan® zemin sağlamlaştırması ve su yalıtımı için tasarlanan, 2 bileşenli Poliüretan reçine sistemleridir. Tabakaya enjekte edilen düşük viskoziteli karışım, 0,1 mm'ye kadar olan fissürlere ve çatlaklara akar. Şişen karışım yüksek bağlanma ve çekme dayanımı sayesinde suya doygun olsa bile katmanları mükemmel mekanik özelliklerle katı kütleye bağlar.

REÇİNELER

Reaksiyon hızı, mekanik özellikler, ateşe dayanım, reaksiyon sıcaklıkları vs. gereksinimlerini karşılamak için çeşitli varyasyonlar mevcuttur. Her müşteri için doğru bir sistem sunuyoruz..

REÇİNELER

MARISIL® silikat-poliizosiyanat reçineler

MARISIL® 2 bileşenli bir sistemdir; enjeksiyon yoluyla çatlaklara ve fissürlere nüfuz eden ürün, tabaka sağlamlaştırması ve zemin güçlendirmesi için kullanılır. Marisil® köpükleşmez, sudan etkilenmez ve ıslak yüzeylere dahi tutunur. Yumuşak ve su taşıyan tabaka gibi alanların sağlamlaştırılması için uygundur. Kısa yerleşme süresi, hızlı ve etkili bir uygulamaya olanak tanır. Marisil®, poliüretanlardan daha serttir.

MARISIL® THIXO standart Marisil'in bir varyasyonudur ve özel olarak kaya saplamaların reçine dolgu operasyonlarında kullanım için tasarlanmıştır. 2 bileşenli karışımın hemen priz alması sayesinde sondaj deliklerine sızıntı olmaksızın kimyasal enjeksiyonu yapılır ve tam reçine dolgulu bir kolon elde edilir, böylelikle daha yüksek yük taşıma kapasitesi ve etkin korozyon korumasıyla güvenli kaya saplama sağlanır.


FENOFLEX® fenolik reçine

Fenoflex®, kömür madenlerinde enjeksiyon yoluyla sağlamlaştırma ve zemin güçlendirme işlemleri için tasarlanan 2 bileşenli bir fenolik reçinedir. Ateşe dayanıklı ve düşük polimerizasyon sıcaklığına sahip bu ürün kömürün kendiliğinden tutuşma riskinin bulunduğu alanlarda zemin sağlamlaştırması için özel olarak tasarlanmıştır.

REÇİNELER

REÇİNELER

MARIGEL® L metakrilat jel

MARIGEL® L, jelleşme başlayana kadar çok düşük viskoziteye sahip olan 2 bileşenli bir sistemdir. Bu ürün enjeksiyon yoluyla su yalıtımı için tasarlanmıştır.

MARIGEL® L, en küçük fissürlerin içine nüfuz edip yerleşebilir ve esnek bir jel haline gelir. Jel suyla temas ettiği anda şişerek kalıcı bir yalıtım oluşturur.


Teknik bilgi formu ve ek bilgiler

Lütfen bizimle iletişim kurun