Tüm yer altı madeni operasyonları için havalandırma yeterliliği zorunlu bir ön koşuldur. Temiz hava kayıplarının azaltılması, geri dönüş havasının neden olduğu çapraz kontaminasyonun düşürülmesi, havalandırılmayan boşlukların doldurularak gaz birikmesinin (ör. Metan) engellenmesi ve yer altı yangınlarını önlemek için eski çalışma alanlarının yalıtılması gereklidir. Yer altı havalandırma gereksinimlerine yardımcı olan hava geçirmez havalandırma barajları oluşturmak üzere alan yalıtımı çözümleri sunuyoruz.

T kavşağı alanında Köpük Havalandırma bariyeri ve göçük yalıtımı:

Kömür arını ile taban yolunun kesişme noktasında, alt galeriden gelen hava akımı doğrudan göçüğe ilerleme eğilimi gösterir. Bu durum metan salınımı ve arının üst ucunda birikme riskini doğurur. Bu nedenle göçük alanına giren hava akımını kontrol etmek ve arın hattının alt ucunda bir hava bariyeri inşa ederek akımı uzunayak arını boyunca yönlendirmek önemlidir. Bu sistem aynı zamanda göçük alanında kendiliğinden tutuşma riskini de azaltır.


Hasır paneller ve çuval bezi (gerekli olursa) kullanılarak hafif bir tahkimat oluşturulur. Bu hafif tahkimat, son arın tahkimatı ile taban yolunun karşı tarafındaki galeri duvarının arasına yerleştirilir. Ürün bir ölçekli pompa ve karıştırma tabancası kullanılarak uygulanır.

Ürün türüne ve ortam sıcaklığına bağlı olarak, işlemde hafif tahkimatın iki "yüzünün" arasına köpük pompalanabilir veya doğrudan hasır panellere uygulama yapılabilir. Önerilen ürünlerin hızlı kürlenme süreleri ve yüksek genleşme oranları sayesinde bu bariyerler hızla ve kolaylıkla inşa edilebilir.


Teknik bilgi formu ve ek bilgiler

Ürünün kalkan türü tahkimatın arkasındaki göçük boşluklarına enjekte edilmesiyle ek bir hava geçirmez bariyer oluşturulabilir. Bu metod temiz havanın göçük alanına kaçmasını engellemenin yanı sıra, Uzunayak boyunca oluşan gaz akımını da azaltır.

Ürün açıklamasını indirin