Tutuşma gerçekleştiğinde, madencilerin güvenli bir alana tahliye edilmesinden sonra yangın bölgesinin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde izole edilmesi önemlidir. Geçmişteki birçok kazada, galerilerin hızlı ve etkili şekilde yalıtılmasında köpük bariyerlerin güvenli ve etkili bir çözüm olduğu ispatlanmıştır..

Yer altı yangınlarıyla mücadelede, oksijen beslemesinin kesilmesi için yangın alanına bağlanan tüm girişler yalıtılır.
Yangınların önlenmesinde ve yangınla mücadelede çeşitli teknikler kullanılabilir:

  1. Ulaşılabilir bir noktaya yerleştirilen iki esnek hortum ve bir karıştırma tabancası ile tavan bölgesinde önleyici uygulama yapılır. Ürün, duruma uygun hortumlara bağlı yüksek hacimli bir dağıtım pompası kullanılarak uygulanabilir. Ürün tavana kadar genişleyene dek pompalanır. Hava geçirmez bir bariyer inşa edilmiş olur.
  2. Kurtarma ekibi tarafından bir hafif tahkimat inşa edilir ve köpükle doldurularak hava geçirmez bir bariyer oluşturulur.
  3. . Köpük alternatif olarak hafif tahkimat olmadan yerleştirilebilir: Köpük tüketimi artar ancak kimsenin yer altında bulunması gerekmez, tüm işlemler yüzeyden gerçekleştirilebilir.

Bu tekniğin özellikleri ve avantajları:

  • Hızlı çözüm
  • Basit kurulum
  • Yüksek pompa dağıtımı kapasitesi
  • Uzaktan pompalama ile güvenli
  • Köpük matrisinin tavana ve yan duvarlara genişleyerek kendi kendine sağlamlaşması sayesinde yüksek kalitede bir köpük bariyer oluşturulur.
  • Tavanın çökmeye başlaması durumunda Yalıtım Bütünlüğü korunur.

Teknik bilgi formu ve ek bilgiler

Ürün açıklamasını indirin